Dünyanın en popüler içerik yönetim sistemlerinden (CMS) birisi olan WordPress, yaygın kullanımı sayesinde WordPress hosting gibi farklı seçeneklerin de ortaya çıkmasını sağlamıştır. Türkiye de dahil olmak üzere dünya genelinde hosting hizmeti almak isteyen kullanıcılara WordPress hosting seçenekleri de sunulmaktadır. Ancak yeni bir hizmet olduğu gibi WordPress siteler için bu hizmetten faydalanmak isteyenlerin sistemi tanıması, artı ve eksiklerini değerlendirmesi gerekir.

WordPress Hosting Nedir?

WordPress hosting, WordPress’e göre özel olarak optimize edilmiş sunuculardır. Standart bir Linux hosting ya da diğer alternatiflere göre WordPress hosting üzerinde WordPress daha verimli ve stabil bir şekilde çalışabilmektedir. Daha fazla performans ve yönetim bölümünde daha pratik bir kullanımın amaçlandığı WordPress hosting, özellikle başlangıç seviyesindeki kullanıcılar için büyük bir kolaylık sunar. Ancak bu hosting türünde doğru yapılandırma çok önemlidir. Aksi halde yüksek performans yerine daha düşük bir verimlilik sağlanabilir. Bu nedenle hizmet alınacak firmanın bu alanda deneyimli olmasına ve sunucuları ile güven vermesine dikkat edilmelidir. WordPress hostingte en kritik nokta optimizasyon olduğundan dolayı bu yapılandırmayı doğru bir şekilde yapan şirketlerden alınacak hizmetler istenen sonuçların alınmasını sağlar. Hosting hizmetinde paylaşımlı ve shared hosting gibi seçenekler vardır. Bu nedenle hizmet alımı sırasında mutlaka sunucu özelliklerinin bilinmesi gerekir.

WordPress Hosting Avantajları Nelerdir?

İyi yapılandırılmış bir WordPress hostingin tercih edilmesi halinde pek çok avantaja sahip olunabilir. Hosting türünde ön plana çıkan avantajlar şöyledir;

WordPress için özel olarak ayarlanan hosting hizmetinde özel güvenlik önlemleri bulunur. WordPress ‘teki mevcut güvenlik açıkları sürekli takip edilerek buna yönelik önlemler alınır.

Standart web barındırma hizmetlerine göre daha iyi bir performans sunar. WordPress’in çalışması için özel olarak ayarlanan optimizasyon ile web sitelerinin daha hızlı açılması sağlanabilir.

WordPress kurulumlarının saniyeler içerisinde yapılmasını sağlar. Bu sayede yeni siteleri hızlı bir şekilde yayın almak mümkündür.

SSL sertifikaları gibi siteler için önemli olan hizmetleri kullanmayı kolaylaştırır.

Başlangıç aşamasındaki kullanıcılar için daha pratik bir kullanım sağlar.

WordPress barındırılacak hostingler için ekonomik olarak da avantaj sunar.

Performansı yüksek olduğu için SEO uyumludur ve SEO çalışmalarının başarıya ulaşmasına katkı sağlar.

WordPress Hosting Dezavantajları Neler?

Avantajlarının yanı sıra hosting seçilmesi halinde bazı noktalarda dezavantaj yaşanabilir.

Bazı hosting sağlayıcılar tarafından WordPress hosting özelliklerinde kısıtlamalar yapılmaktadır. Cpanel gibi erişimlerin kısıtlanabilmesi mümkün olduğundan dolayı gereksinimlere göre hostingin yapılandırılmış olmasına dikkat edilmelidir.

Hosting kullanımında sunucuda çok fazla sitenin barındırılması, WordPress hosting kullanımındaki avantajlara ulaşılmasını engelleyebilir.

Çok yüksek trafiğe sahip siteler için yetersiz kalabilmektedir.

Bazı eklentilerde güvenlik nedeniyle engellemeler yaşanabilir.

WordPress dışındaki yazılımlar ya da siteyle bağlantılı uygulamalar çalışmayabilir.

WordPress hosting için avantajlar ve dezavantajlar belirtildiği gibidir. Alanında uzman bir firmadan alınacak hizmet ile birlikte dezavantajların ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Bu seçenekte kişilerin herhangi bir problem yaşamadan yüksek performans alabileceği WordPress sitelere sahip olması mümkündür. Bu nedenle WordPress hosting satın almadan önce, mevcut proje için bu hostingin uygun olup olmadığına karar vermeli, ardından doğru bir barındırma hizmeti sunan firmadan WordPress hosting hizmeti almalısınız.

Venitron ile WordPress Hosting’te Sınırları Zorlayın!

WordPress hostingte Türkiye’nin en iyi şekilde optimize edilmiş sunucularında barındırma imkanı sunan Venitron ile beklentilerinizi tamamen karşılayabilirsiniz. SSD Disk ve Litespeed Cache gibi desteklerin yer aldığı hosting hizmetinde SSD ile elde edilen avantajlar, Litespeed Cache yapılandırılması ile hızlı sitelere sahip olunmasını sağlıyor Üstelik ücretsiz SSL sertifikası, tek tıkla kurulum gibi seçeneklere sahip olan Venitron WordPress hosting sayesinde hostingin tüm avantajlarını elde edebilirsiniz. 5 farklı paket altında sunulan WordPress hosting hizmetinden en uygun olan paketi hemen seçebilir ve satın alabilirsiniz. Yeni bir site açacaksanız, başlangıç paketini tercih ederek WordPress hosting kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak mevcut sitenizi Venitron WordPress hosting sunucularına taşımak istiyorsanız, sitenizin gereksinimlerine en uygun olan paketi tercih etmelisiniz. Hosting hizmetiyle ilgili soru işaretlerinizi gidermek ya da hizmet ile ilgili detaylara ulaşmak için hemen Venitron müşteri temsilcilerinden destek alabilirsiniz. Hizmet öncesi ve sonrasında Venitron, hızlı teknik destek hizmetleriyle her zaman yanınızda. Venitron ile sorunsuz bir hosting deneyimine sahip olun.

WordPress Tarihçesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here